TÜM ANADOLU YAKASINDA 7 / 24 TAMİRCİNİZ !
0533 480 92 86
  • Hizmet Bölgemiz
    TÜM ANADOLU YAKASI
  • Mesai Saatlerimiz
    7 GÜN 24 SAAT
  • 0216 332 79 84

TIKALI / TIKANMIŞ TESİSAT AÇMA

MUTFAK, BANYO, LAVABO, KLOZET, SİFON, KÜVET, PİMAŞ

0216 332 79 84 | 0533 480 92 86

  • TIKALI TESİSAT AÇMA

Evlerimizde tesisat ikiye ayrılmaktadır biri ihtiyacımız olan temiz suyu borular aracılığıyla dağıtan temiz su hattı diğeri ise kullanılmış olan atık suyu evden uzaklaştıracak olan pis su gideri hattıdır. Pis su gideri hattı kullanım sırasında ki dikkatsizlikten dolayı zaman zaman tıkanabilmektedir.

Bu alanların tıkanması tesisat sorunlarına yol açabileceği gibi tadilatı da günlerce sürebilmektedir. Pis Su Gider Açma Su giderlerinde meydana gelen tıkanıklık bu alanları kullanılmaz hale getireceği için tıkanıklık sorunu ortadan kalkana kadar günlük yaşamımız sekteye uğrayacak ve bu sorun birçok işimizi yapmamıza engel olacaktır. Özellikle mutfak giderleri yemek atıklarının boru içine kaçması ya da yağlanmadan dolayı en sık tıkanan yerlerdir. Gider hattı içine kaçan yağlı yemek atıkları bulunduğu yerde zamanla katılaşarak sertleşmekte ve bu atıklara yenisi eklenerek tıkanıklığın boyutu artmaktadır. Mutfak gibi gün içinde en sık kullandığımız bir alanda tıkanıklık meydana gelmesi en can sıkıcı durumlardan biridir. Özellikle bayanlar bu gibi tıkanıklıkları açmak için kendileri basit bir kaç yöntem uygularlar bu yöntemlerden biri de tıkanmış gider içine kaynar su dökmektir. Gider içine dökülen kaynar su yağlanmanın sebep olduğu tıkanmayı geçici olarak çözüme kavuştursa da sert bir cisim sebebiyle meydana gelen tıkanıklıklarda gidere dökülen kaynar su bir çözüm olmayacaktır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken tesisat alanında uzman kurumsal bir firmadan destek almak olacaktır. Firmamız pis su gideri açma işlemini eski usul yöntemlerden çok uzak olarak son derece modern cihazlarla yapmaktadır.

Bu cihazlar sayesinde hiç bir kırma dökme işlemi yapılmadan pis su gideri açılmakta, hem zamandan hem de paranızdan tasarruf etme imkanı sizlere sunulmaktadır. Firmamız usta ekipleri pis su giderinin açmak için ilk olarak tıkanıklığın nerede olduğunun tam tespitini yaparak işe başlarlar. Bunun için kullanılan kameralı görüntüleme robot cihazı tıkalı gider içine gönderilerek sorunlu bölgenin görüntülenmesini sağlar böylece tıkanıklığın tam yerinin tespitini yapan ustalarımız çelik helezonlu tıkanıklık açma robot cihazını kullanarak tıkanıklık sorununu ortadan kaldırırlar. Bu cihaz tıkanıklığa sebep olan atık nesneleri parçalayarak logara gönderirken parçalayamadığı nesneleri ise tutarak dışarı çıkarır.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır
Bir çok evde en büyük problem olarak tuvalet gideri tıkanıklığı görülmektedir. Tuvaletlerde bulunan tıkanıklığa sebep olan bir çok durum vardır. Gider açma tuvalet kağıtlarının veya kadın pedlerinin tuvaletlere atılması tuvalet tıkanıklığına sebep olan durumların en büyüğüdür. Kadın pedi içinde bulunan naylonumsu yapıdan dolayı suda erime gerçekleştirmez bu yüzden en büyük tıkanıklığa da bu sebep olur. Bunların dışında temizlik suları, saç telleri, kireçli sular vs. gibi nedenlerden dolayı da tuvaletlerde tıkanmalar gerçekleşir.

Tuvalet giderlerinde oluşan tıkanmalar sonucunda tuvaletin giderinden geçemeyen atık su veya maddeler tuvalette taşmalara sebep olur.tuvalet giderlerinin tıkanmasından dolayı oluşan bu taşmalar ağır kokuya sebep olur. Bu gibi tıkanmalar sonucunda halk arasında uygulanan bazı klasik yöntemler vardır. En çok kullanılan yöntemler de tuvaletlerde bulunan pompalar veya uzun çubuklardır.kullanılan bu yöntemler tabii ki kesin ve doğru çözümler değildir.

Tuvalet giderlerinde bulunan tıkanıklığı çözmek için artık klasik yöntemler yerine kurumsal firmaların bünyesinde çalışan profesyonel personellerle tuvalet giderlerinin tıkanıklığı daha doğru bir şekilde çözüme ulaştırılabilir. Tuvalet giderlerindeki tıkanıklığı çözmek için tesisatçılar tarafından yapılan çözümlerde sorunun kaynağını görmek için tuvalet fayanslarını kırma işlemini gerçekleştirdiklerini görmekteyiz. Bu durum müşterilerin masraflarının daha fazla olmasına sebep olur. Ayrıca bu kırma dökme işlemi müşterilerimiz tarafından temizlik açısından da zor olduğu için daha az tercih edilmektedir. Oysaki firmamızın bünyesinde bulunan uzman personeller sayesinde her hangi bir kırma dökme işi olmadığından firmamız tarafından kullanılan yöntemler müşterilerimiz için daha iyi olur.ayrıca fiyat olarak daha ucuza mal olduğu için de müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Firmamızın usta personelleri kamera ile görüntü alma tekniğini kullanarak herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleştirmeden sorunun kaynağına inmektedirler. Kamera ile görüntü alma tekniği ile tuvalet giderinde oluşan tabakalaşma tespit edildikten sonra çelik helezonlu robot kullanılarak bu tabakalar parçalara ayrılır. Tuvalet giderinde oluşan tabakaların tamamen parçalanana kadar bu yöntem kullanılır. Tuvalet giderinde bulunan bu parçalar daha sonra lağıma ulaştırılır. Tuvalet giderini açma işlemi bu şekilde firmamızın profesyonel personelleri tarafından gerçekleştirilir. Firmamızın son teknoloji ürünleri ile yapılan tuvalet gideri açma işlemi böylelikle diğer klasik yöntemlere göre daha sağlıklı bir şekilde çözüme ulaştırılabilir.

Robotla Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Öncelikle tıkalı olan bölge kamera yardımı ile görüntülenerek tıkanıklığı sebep olan madde tespit edilir. daha sonra bu maddeyi çıkarabilecek en uygun uç robota takılır ve tıkanıklık bölgesindeki madde çekilerek çıkartılır daha sonra tıkanıklık olan bölgenin açılıp temizlendiğini görebilmek için tekrar kamera yardımı ile borunun içerisi tekrar görüntülenir böylelikle tıkanıklığın tam olarak açıldığından emin olunur dilerseniz personeller orada iken 5-10 dakika suyu bol bol akıtın ve suyun düzenli olarak gittiğini geri gelmediğini gözlerinizle görün.

Robotla Tıkanıklık Açma Hangi Sorunlarda Uygulanır?
- Tuvalet, klozet, wc tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Lavabo tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Mutfak lavabosu tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Duş, banyo, duşakabin gideri tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Bulaşık makinesi tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Rogar tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Balkon, teras süzgeç tıkanıklığı sorunlarınızda,
- Yağmur gideri tıkanıklığı sorunlarınızda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Her türlü doğalgaz, su tesisatı, sıhhi tesisat kurulum, montaj, bakım, onarım sorunlarınızda (İstanbul Anadolu Yakasındaki tüm ilçelerde ve mahallelerde) 7 gün 24 saat 0216 332 79 84 ve 0533 480 92 86 numaralı irtibat numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.