TÜM ANADOLU YAKASINDA 7 / 24 TAMİRCİNİZ !
0533 480 92 86
  • Hizmet Bölgemiz
    TÜM ANADOLU YAKASI
  • Mesai Saatlerimiz
    7 GÜN 24 SAAT
  • 0216 332 79 84

| KLOZETİM SU KAÇIRIYOR / SIZDIRIYOR !

  • KLOZETİM SU KAÇIRIYOR / SIZDIRIYOR !

Klozetin su kaçırması sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Klozetin içersinden devamlı su akıyorsa kontrol edilmesi gereken iki önemli unsur söz konusudur.

- Taharet Musluğu
- Rezervuar

Taharet Musluğu Su Sızdırıyor Olabilir!
İlk kontrol edilmesi gereken yer taharet musluğu’ dur. Genel olarak bu musluklar belirli bir zaman sonra contaları yıpranarak işlevini yitirirler. Siz kapattığınızı zannettiğiniz musluk gizliden su sızdırıyor olabilir. Bu muslukları nalbur dükkanlarından temin edebilirsiniz. Taharet musluğunu değiştirmeden önce dairenize giden ana su borusunun vanasını kapatmanız gerekir.

Rezervuar Su Kaçırıyor Olabilir!
Klozet rezervuarında bulunan Rezervuar iç takımı adı verilen mekanizmanın contasının klozete giden boruyu kapatamaması sonucu sürekli su akıtıyor olabilir. Gömülü olmayan klozet rezervuarlarının iç takımını değiştirmek için sifonu çekmek/basmak için kullanılan metal görünümlü düğmeyi saat yönünün tersine çevirerek açmalısınız. Ardından rezervuarın üst kapağı kaldırılarak tüm iç takımı sökmelisiniz.

Her türlü doğalgaz, su tesisatı, sıhhi tesisat kurulum, montaj, bakım, onarım sorunlarınızda (İstanbul Anadolu Yakasındaki tüm ilçelerde ve mahallelerde) 7 gün 24 saat 0216 332 79 84 ve 0533 480 92 86 numaralı irtibat numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.